top of page

Brněnská přehrada se psem

Chystáte se na Brněnskou přehradu se psem? Máme pro vás pár tipů na aktivity se psem a dog-friendly ubytování a podniky. Zdejší oblast totiž nabízí nepřebernou škálu možností, od procházek kolem jezera až po výlety lodí a kompletního zázemí.


Naše oblíbená procházka 🐕🚶‍♂️: začneme tím, že se s vámi podělíme o trasu, kterou chodíme s pejsky a máme ji moc rádi. Od hotelu Fontána se vydáte cestou na Rozdrojovice, až dojdete k občerstvovně U Jeroušků. Žíznivci zde mohou svlažit hrdlo 🍺 a jde se dál po zelené turistické značce směr přehrada. Tato část cesty se jmenuje Brněnská podkova a dovede vás k hospůdce Princezna 👸, kde přivítají vás i pejska. Je to moc příjemné místo, dobře se tu najíte i občerstvíte. Cestou k hotelu můžete uzavřít kruh a přes Sokolské koupaliště se vrátit. Trasa má asi čtyři kilometry, je nenáročná a pejsci si ji vždy moc užijí (a my také). 


Pokud se nechce vám nebo chlupatému kámošovi ťapat tak daleko, máme i kratší variantu. Z Fontány se můžete vydat rovnou směrem k přehradě a po cestě narazíte na bar Hříbek, ze kterého je krásný výhled na vodu a pejsky tam mají moc rádi. 😎


Koupání se psy 🐶🏊‍♂️: také se váš hafan v horkém počasí rád ochladí? Však proč ne. Plážička kousek pod hotelem Fontána je přímo označena jako doporučené místo pro pobyt se psy. Pokud narazíte na větší množství lidí, můžete popojít kousek stranou k Sokolskému koupališti. Tato plážička je super, není kamenitá a dá se tam i posedět.


Se psem na výlet lodí po přehradě ⛴️: na Brněnské přehradě můžete vzít pejska dokonce i na výletní loď. Je to ideální varianta, pokud se rozhodnete pro delší túru a cestou zpět už budete chtít trochu šetřit nohy. Psi na loď mohou. Platí se za ně takzvané dovozné, což je paušální platba a letos dělá 25kč. Jen je třeba myslet na košík, ten musíte mít s sebou. Při nástupu je kontrolováno, že ho má pejsek nasazený, tak nezapomeňte…


Hrad Veveří se psem 🏰: chystáte se navštívit zdejší historickou památku, hrad Veveří a máte s sebou pejska? Do areálu hradu, na všechna nádvoří, mohou psi na vodítku a s náhubkem. Do veškerých vnitřních prostor mají ale zvířata vstup zakázán, což platí i pro prťouse v taškách, takže vám nejspíš neprojde ani čivava v kabelce. 


Ubytování u Brněnské přehrady 🏨❤️🐶: pokud plánujete navštívit Brno nebo okolí a hledáte místo, kde přivítají vás i čtyřnohého parťáka, tak vsaďte na hotel Fontána. U nás budete totiž nadšení oba. Ubytování nabízí jedinečnou polohu v přírodě, ale přitom kousek od města a po celou dobu pobytu vám zajistíme příjemný komfort a zázemí pro pejska. A pozor, pelíšky nechte doma, na každém pokoji je pro vás připravený jeden psí gaučík.


Psí atrakce a zábava 🐾: pokud by vám to bylo stále málo a zatoužili byste zkusit s pejskem nějaké dobrodružství, můžete vyzkoušet půjčovnu paddleboardů na Brněnské přehradě. Po troše tréninku lze jezdit i se psem a takový výjezd na paddlu dá vašemu dni úplně jiný rozměr. 

Chcete-li přece jen zůstat na souši, zkuste psí výběh, kousek od hospody U Kotvy. Je tam i louka pro grilování a odpolední pohodičku u vody.


Zaujal vás nějaký z našich tipů? My věříme, že ano a třeba se potkáme venku nebo u nás na hotelu Fontána.

49 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page