top of page

Na co se můžeme v červnu těšit?

Červen už voní létem ☀️ a o nevšední akce v něm není nouze. Vybrali jsme ty nejzajímavější, které nás čekají a jsou v dosahu Brněnské přehrady a hotelu Fonána.


💥 Ignis Brunensis: V průběhu celého června se můžeme kochat majestátním festivalem ohňostrojů, který se odehraje jen kousek od našeho hotelu. Již po sedmadvacáté rozzáří Brněnskou přehradu tato monumentální přehlídka světla a barev, která se koná každý rok na stejném místě. Program bude těšit jižní Moravu průběžně od 1.6., kdy proběhne slavnostní zahájení na jihobrněnském dětském dnu a naskytne se vám příležitost shlédnout část s názvem „Chci tančit“. Hlavní program Ignis brunensis se odehraje nad hladinou Brněnské přehrady, a to ve čtyřech sekvencích. Postupně se nám představí profesionální ohňostroje v pořadí: 8.6. Česko "Dobytí ráje“, 12.6. Německo "Tanec andělů dva kroky na cestě do pekla", 15.6. Česko s Evropou "Duhová rapsodie" a 19.6. Rakousko "Přátelství".

Ignis brunensis představuje úchvatnou podívanou, která stojí rozhodně za to. Z hotelu Fontána to máte na vyhlídková místa jen chvilku pěšky, a navíc si dopřejete příjemné a komfortní ubytování. 🛏️

⛪🌙 Noc kostelů: Letos připadá tato nevšední akce na 7. června a zapojí se do ní rekordní počet čili 1693 kostelů. Tentokrát nese téma srdce. Kostely jsou otevřeny až do pozdních hodin a vy máte možnost projít si je při večerní procházce, dozvědět se něco více o jejich historii a nechat na sebe působit kostelní energii. Seznam otevřených kostelů a program naleznete na stránkách: www.nockostelu.cz.

🚴‍♂️ Rozdrojovický kufr: Proběhne v sobotu 8. 6. a jedná se o orientační cyklo závod dětí v doprovodu dospělé osoby. Akce se stala již tradiční záležitostí, a kromě sportovního výkonu si s sebou nese i všelidovou zábavu a je dobrým cílem pro vycházku z hotelu.

🎤 🎈 Červen patří dětem: Je to tak. Kromě toho, že na 1.6. připadá oficiální Den dětí, tak 28.6. je poslední školní den a začínají prázdniny. Během června pak můžete navštívit řadu akcí, které jsou věnované právě dětem. Některé se ale rozhodli potěšit i dospělé. Tak je tomu 15. 6., kdy máte možnost jít se podívat na událost, která je určena dětem a v pozdějších hodinách i dospělým. V Rozdrojovicích totiž proběhne dětský den, na který naváže Rojc fest music 2024. 


🍧 Sokolské koupaliště: Na Sokoláku otevřela parta šikovných lidí stánek s „Tak trochu jinou točenou“, která se vyrábí ze zmrzlého ovoce, přímo na místě. Spočítali jsme to a když se od nás vydáte pěšky, pak asi za deset minut už si ji můžete vychutnávat. Klidně celý červen.


V červnu se u nás nebude určitě nikdo nudit a na své si přijde opravdu každý. V hotelu Fontána vás mile rádi přivítáme. 🌟
38 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

댓글


bottom of page